SOBOTNIE WARSZTATY PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży w różnych grupach wiekowych:  

od 6 do 15 lat

Praktyczne warsztaty i pozytywna współpraca z dziećmi i młodzieżą nad kształtowaniem zmysłu przędsiębiorczości. 
Co trzeci młody człowiek na naszych dotychczasowych warsztatach umiejętności przyszłości Webscy.edu.pl deklarował chęć prowadzenia własnej firmy w przyszłości. Co drugi uczestnik rozważał założenie firmy. Dlatego stworzyliśmy Warsztaty Przedsiębiorczości dla dzieci i młodzieży.

 Co to są Warsztaty Przedsiębiorczości Webscy? 

 
- dwugodzinne spotkanie w małej grupie, w soboty
- na razie na Mokotowie w Warszawie (stacja metra Racławicka), wkrótce w innych dzielnicach
- twórcze spotkanie z umiejętnościami przyszłego przedsiębiorcy, właściciela firmy czy po prostu eksperta pracującego na własny rachunek.
- zajęcia w różnych grupach wiekowych - dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 15 lat
- można na nie dołączyć w każdej chwili w roku szkolnym
Uczymy dzieci i młodzież umiejętności oraz postaw, które pomogą im nie tylko w przyszłym życiu zawodowym, ale też tu i teraz, w trakcie nauki. Tworzymy zupełnie inne warunki nauki niż daje to szkoła.

Celem warsztatów jest aktywna praca z dziećmi i młodzieżą nad kształtowaniem cech i umiejętności przedsiębiorcy tak, aby w przyszłości przełożyły się one na stworzenie własnego biznesu. 

 Czego nauczymy podczas Warsztatów Przedsiębiorczości? 

- program został skonstruowany tak, aby rozwijać zmysł przedsiębiorczości, umiejętności innowacyjnego i strategicznego myślenia oraz uczyć się kompetencji przyszłości takich jak m.in.: skuteczne komunikowanie się, współpraca w zespole, krytyczne myślenie, kreatywność, rozwiązywanie problemów

 PROGRAM - lista tematów zaplanowanych na rok szkolny 2019/2020 

ZAPISZ DZIECKO >

Nasze warsztaty to cykl, na który składa się 12 różnych tematów. W każdej chwili można na nie dołączyć, ponieważ każde warsztaty są unikalne. Jedne zajęcia koncentrują się na wybranym zagadnieniu przedsiębiorczości.  

Zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach 1x na miesiąc - wtedy, w ciągu roku szkolnego, dziecko przejdzie przez wszystkie tematy naszego programu.

 TEMATY ZAJĘĆ  

 1. Co to znaczy i jak być dobrym menedżerem/szefem firmy?

 2. Jaki rozwinąć pomysł na biznes?

 3. Jaki biznes jest najlepszy dla mnie?

 4. Jak dobrze prowadzić swoje finanse?

 5. Jak rozwijać w sobie kreatywność?

 6. Dlaczego przedsiębiorca potrzebuje umiejętności analizy i krytycznego myślenia?

 7. Jak skuteczne komunikować się z innymi i utrzymywać dobre relacje?

 8. Jak promować swoją firmę?

 9. Na czym polega sprzedaż swoich produktów lub usług?

 10. Jak powinna wyglądać dobra organizacja własnej firmy?

 11. Jakie technologie pomagają w prowadzeniu swojej firmy?

 12.  Jak dbać o wizerunek firmy i swój własny?

 Formuła warsztatów 

Warsztaty realizowane są w grupach maks. 12-osobowych.

Każdy warsztat jest unikalny - można dołączyć w każdej chwili.

Co robimy? Angażujące ćwiczenia, scenki, prezentacje, krótkie wykłady, moderowane dyskusje, ankiety, materiały video, do tego praca zespołowa, wspólne tworzenie i rozmowy w grupie.

Zajęcia trwają 120 min. z jedną przerwą. 

W trakcie zajęć uczestnicy mają zapewnione napoje oraz zdrowe przekąski.

 Miejsce warsztatów  NoaCowork, ul. Jana Czeczota 31, Warszawa (Mokotów, obok Parku Dreszera). mapa

 Cena  udziału w warsztatach: 80 zł/osoba. ZAPISZ DZIECKO >

 

 Trener 

Monika Kubiak - doświadczona menedżerka, konsultantka rozwoju biznesu i trener zarządzania, z doświadczeniem pedagogicznym, ale przede wszystkim z 25-letnim doświadczeniem pracy w biznesie. Monika ma za sobą wieloletnią pracę w firmach telekomunikacyjnych, finansowych, FMCG, IT, w reklamie i mediach, a także 7-letnią historię prowadzenia własnej firmy. Na co dzień szkoli menedżerów i zespoły firm różnych branż w zakresie zarządzania strategicznego, zarządzania projektami, coachingu menedżerskiego, marketingu i sprzedaży. zobacz pełne bio  

Spotkania warsztatowe będą też doskonałą okazją do przyswojenia nowej wiedzy, odkrycia swoich mocnych stron oraz poszukiwania pomysłów na siebie. 

 

Podczas warsztatów poruszymy wszelkie aspekty prowadzenia biznesu, a pomoże nam w tym wiedza i doświadczenie trenerów na co dzień pracujących z firmami oraz ekspertów zarządzania. Nasze warsztaty będą bogate w przykłady, scenki, a także porady i krótkie wykłady menedżerów oraz właścicieli firm różnej wielkości.

 

 A czym jest przedsiębiorczość? 

Anita Roddick, legendarna założycielka marki Body Shop powiedziała: 

Aby prowadzić [...] biznes ... potrzebujesz ... optymizmu, humanizmu, entuzjazmu, intuicji, ciekawości, miłości, humoru, magii i zabawy oraz tej tajemniczej euforii.

 

Bardzo zgadzamy się z takim podejściem i w tym duchu pracujemy z dziećmi i młodzieżą. Warsztaty przedsiębiorczości to praktyczne zajęcia pozalekcyjne, podczas których będziemy kreować pomysły na biznes, prowadzić i promować swoją firmę, zarządzać finansami, ludźmi, tworzyć innowacje i oczywiście sprzedawać produkty oraz usługi. 

Definicji jest wiele. Nasza Webska definicja to:

Przedsiębiorczość to zbiór cech i zachowań, ale też postawa życiowa, która zakłada chęć tworzenia, wprowadzania pomysłów w życie i kierowania nimi, wykorzystując okazje pojawiające się w otoczeniu.  Przedsiębiorca to ktoś, kto ma wizję, cel i plan działania. Umie przekuć swój pomysł w biznes, nie boi się ryzyka, umie organizować, współpracować z innymi. Dobry przedsiębiorca to ktoś kto potrafi stworzyć długofalową wartość, nie poddaje się mimo porażek, buduje sukcesy i konsekwentnie idzie do przodu. Przedsiębiorczość to dobry sposób na życie. Dla jednych może być źródłem wielkiego sukcesu, dla innych sposobem na dobre zarobki, dla jeszcze innych sposobem na niezależność i kreatywność.

 

 Najważniejsze naszym zdaniem cechy i umiejętności niezbędne przedsiębiorcy to :

-niespokojny umysł, który poszukuje

-umiejętność określenia swojej wizji i celów biznesu – co chcę stworzyć i dlaczego

-umiejętność planowania i organizowania – jak właściwie zrealizować moją wizję i osiągnąć cele

-umiejętność współpracy z innymi

-umiejętność komunikacji, skutecznego porozumiewania się z innymi

-podejmowanie ryzyka

-umiejętność obserwacji świata, zmian, trendów

-umiejętność wykorzystywania okazji

-umiejętność bycia szefem

-znajomość i prowadzenie finansów

-umiejętność wystąpień i prezentacji

-widzenie więcej niż inni, przewidywanie

-umiejętność wyciągania wniosków z sukcesów i porażek

-umiejętność negocjacji

-proaktywność

-kreatywne myślenie

-troska i odpowiedzialność

-ciągłe uczenie się nowych rzeczy

Warsztaty przedsiębiorczości Webscy.edu.pl zostały zaprojektowane przez praktyków i trenerów biznesu tak, aby przekazać młodym przedsiębiorcom wiedzę oraz rozwinąć umiejętności niezbędne w kształtowaniu zmysłu przedsiębiorczości.

 

A w rezultacie dać solidne podstawy do przygotowania się do otwarcia i rozwijania własnej firmy w przyszłości. Warsztaty kierowane są zarówno do dzieci i młodzieży planujących własną firmę, jak i do tych, którzy nie mają takich planów. Nasze spotkanie będzie okazją do nauczenia się czym jest przedsiębiorczość, z jakimi wiąże się niezbędnymi umiejętnościami, czy jest dla mnie. Zdobyta wiedza i umiejętności przyda się też dzieciom, które nie planują własnego biznesu.

WEBSCY.edu.pl

Zapraszamy do kontaktu! 

 • Grey Facebook Icon
 • Szary Instagram Ikona