Złota dziesiątka dla dobrych relacji.

Poznaj kluczowe umiejętności rozwijające inteligencję interpersonalną, dzięki którym Twoje dziecko będzie zdolne utrzymywać dobre relacje z innymi. W życiu zawodowym i prywatnym.

Dziś jest to pewne! Niezależnie jaki zawód w przyszłości wybierze Twoje dziecko, to będzie potrzebować zdolności radzenia sobie w kontaktach międzyludzkich. A te, jak wiemy, nie są łatwe. Wystarczy popatrzeć na rzeczywistość polityczną czy biznesową. Nie wchodząc jednak w politykę, gdzie jak jest, każdy widzi... Wystarczy wejść do firmy, małej, średniej czy dużej, żeby zobaczyć jak wiele problemów rodzi niewłaściwa komunikacja w zespołach, między menedżerami a zespołami... Nieefektywne spotkania, brak rezultatów, straty, konflikty w zespołach, frustracje i brak poczucia zadowolenia z wykonywanej pracy to najczęściej efekt złego zarządzania, a w tym złej komunikacji między ludźmi.

Nas dorosłych nie uczono umiejętności interpersonalnych. Jeśli je mamy wynieśliśmy je raczej z domu albo mieliśmy dobre wzorce na swojej drodze szkolnej. Przez "nas" rozumiem pokolenie lat 70 i 80 (mówimy tu w imieniu zespołu Webscy.edu.pl. i wielu rodziców, którzy przysyłąją swoje dzieci na nasze zajęcia).

Kto z nas uczył się w szkole umiejętności "efektywnej komunikacji", zakładającej słuchanie innych i wczuwanie się w cudze położenia, prowadzenie dwukierunkowego dialogu opartego o szacunek dla drugiej osoby?

Kto z nas nie uczył się w szkole co to znaczy dbać o czyjeś oraz o swoje potrzeby, w rozumieniu partnerskiego dialogu (bo co to jest "dbanie o własne potrzeby" raczej wszyscy rozumieli, pytanie co z tym "partnerskim dialogiem")? Czy uczyliśmy się jak wywierać wpływ na innych (pozytywnie, czyli w atmosferze odnajdywania wspólnego języka), jak rozwiązywać konflikty, jak współpracować w zespole? Jeżeli trafiliśmy na dobrych wychowawców i nauczycieli, mogliśmy mieć dobre wzorce. Z pewnością jednak, nie dostaliśmy konkretnych wskazówek, które rozwijałyby nasze umiejętności interpersonalne. Byliśmy zdani na to, co uczono nas w domu, w szkole... A potem przyszła rzeczywistość zawodowa i konieczność uczenia się i adaptacji do zmieniającego się świata i otoczenia w jakim żyjemy, pracujemy. W tym uczenia się miękkich umiejętności.

Pojęcie inteligencji emocjonalnej pojawiło się całkiem niedawno. Dziś wiemy, że dzieci i młodzież potrzebują pilnie uczyć się umiejętności, które będą rozwijać ich inteligencję interpersonalną, a efekcie po prostu przygotują ich lepiej do życia. Nadchodzące zawody przyszłości, te zupełnie nowe oraz te, które istnieją, ale podlegają już zmianom, wymagają nowego podejścia.

Świat i biznes potrzebują lepszych liderów. Przeżywamy bowiem kryzys i brak prawdziwych liderów wokół. Z drugiej strony tworzą się zespoły wirtualne i międzykulturowe, które potrzebują zupełnie innego zarządzania ludźmi, innego rodzaju przywództwa. Automatyzacja na wszystkich polach staje się faktem, ale okazuje się, że im bardziej zaawansowana technologia, tym bardziej potrzebne są miękkie umiejętności.

Przyjrzyjmy się liście cech i umiejętności interpersonalnych, niezbędnych, aby dobrze poradzić sobie w zawodach przyszłości oraz w utrzymywaniu dobrych relacji z innymi:

10 umiejętności i postaw dla dobrych relacji - Webscy.edu.pl

Zapraszamy Twoje dziecko do wspólnej pracy na praktycznych warsztatach Webscy.edu.pl. W naszej ofercie znajdziesz m.in. warsztaty z komunikacji i budowania relacji. Zajęcia te dedykowane są właśnie rozwojowi inteligencji interpersonalnej. Nam zależy na tym, aby nauczyć Twoje dziecko czym jest inteligencja emocjonalna, dlaczego warto nad nią pracować i co dzięki temu osiągniemy. A możemy osiągnąć wiele - dobre relacje z innymi są kluczem do dobrego życia, a także satysfakcji z pracy, jaką dziecko wybierze w przyszłości.

Sprawdź aktualną ofertę naszych warsztatów.