Nietypowa lekcja zawodów przyszłości Webscy.edu.pl.

Już 20 i 21 listopada 2018 roku, w warszawskim kinie Praha, poprowadzimy pierwszą edycję autorskiej konferencji kompetencji przyszłości dla uczniów szkół podstawowych, klas V-VIII. Będzie to nietypowa lekcja w formacie konferencji biznesowej, z prezentacjami zarówno ekspertów, jak i uczniów.

Coraz częściej i głośniej mówi się o tych umiejętnościach, które naprawdę mają i będą miały znaczenie w przyszłości, wręcz coraz częściej pojawia się stwierdzenie, że jest poważna luka i brakuje takich umiejętności jak: umiejętność komunikacji, w mowie i piśmie, współpraca w zespole oraz przewodzenie innym. Sztuczna inteligencja, automatyzacja zrobią za nas wiele zadań, ale z pewnością nie zastąpią ludzkiej komunikacji i współpracy, umiejętności krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów czy kreatywności.

Nasz pomysł - konferencja kompetencji przyszłości - zrodził się z potrzeby wsparcia dzieci i młodzieży w przygotowaniu się do przyszłego życia zawodowego oraz do wymagań, jakie postawią przed nimi ich przyszli pracodawcy.

Konferencja Webscy.edu.pl to nietypowa lekcja umiejętności przyszłości, która odbędzie się w sali warszawskiego kina Praha w godzinach 10:00 - 12:30 w dniach 20 listopada 2018 (dla klas V-VI) oraz 21 listopada 2018 (dla klas VII-VIII). Podczas dwugodzinnych zajęć uczniowie będą mogli wysłuchać prezentacji ekspertów oraz swoich rówieśników. Format konferencji zakłada pełną interaktywność między publicznością a prelegentami. Będzie więc okazja do zadawania pytań i dyskusji. Na uczniów, którzy zadadzą najciekawsze pytania ekspertom, czekają upominki. Nauczyciele, którzy będą towarzyszyć uczniom dostaną z kolei bezpłatne materiały e-learningowe, przydatne w ich dalszej pracy.

Podczas konferencji wystąpią eksperci, którzy przedstawią takie tematy jak:

- Łukasz Leśniak, szef firmy Sefino oraz szef projektu Startberry wspierającego polskie startupy technologiczne - opowie o tym, czy warto być przedsiębiorczym i z czym w przyszłości wiąże się przedsiębiorczość.

- Agnieszka Piątkowska, Business Development Director Leadsoft (software house) - przedstawi jak będzie wyglądał świat firm informatycznych w przyszłości.

- Mateusz Walaszczyk, Client Service Director Cape Morris - opowie o kreatywności w tworzeniu rozwiązań komunikacyjnych i reklamowych w przyszłości.

- Monika Kubiak, założycielka Webscy.edu.pl, a na co dzień konsultantka w zakresie rozwoju biznesu i efektywności marketingowej - przedstawi zawody i umiejętności przyszłości (jakie będą nowe zawody i jak się do nich dziś przygotować).

- Antek Zaleski, uczeń, 12 lat - opowie o swojej pasji - wolontariacie.

- Kuba Tomczyk, uczeń, 12 lat - zaprezentuje jak przekonać się do regularnego czytania.

Pierwsza edycja konferencji kompetencji przyszłości Webscy.edu.pl - 20 i 21 listopada 2018, Warszawa, Kino Praha

Do udziału w konferencji w listopadzie zapraszamy uczniów klas V-VIII wraz z nauczycielami. W dniach 11-12 grudnia z kolei odbędzie się konferencja dla uczniów szkół średnich.

Partnerami konferencji są Startberry, Leadsoft, Cape Morris, Lidermatic oraz National Geographic kids.

Więcej informacji i zgłoszenia klas na konferencję: https://www.webscy.edu.pl/interaktywnekonferencje

Masz pytania? Napisz do nas: kontakt@webscy.edu.pl

Plakat konferencji do pobrania: