Po pilotażu Webscy.edu.pl!

Jesteśmy po pilotażowych warsztatach dla dzieci szkół podstawowych! Nasi młodzi testerzy koncepcji programu Webscy.edu.pl bardzo dobrze ocenili program warsztatów, dając nam same piątki i szóstki. Zobaczcie jak pracowały pierwsze grupy Webskich dzieciaków!

Przede wszystkim dziękujemy dziękujemy dzieciom za udział w pierwszych, testowych warsztatach w dniach 27 i 29 sierpnia 2018. Dziękujemy też rodzicom za zainteresowanie naszą ofertą edukacyjną i zaufanie.

Dzieciom najbardziej podobała się swobodna atmosfera oraz możliwość otwartego wyrażania swoich opinii. Ulubioną częścią warsztatów było twórcze projektowanie.
Warsztaty pilotażowe Webscy.edu.pl 27.08.2018

Jak pracowałyśmy z dziećmi?

Przede wszystkim przedstawiliśmy dzieciom cel programu Webscy.edu.pl. - warsztaty umiejętności przyszłości zupełnie inne niż w lekcje w szkole. Nie obyło się bez rozmowy na temat zawodów odchodzących oraz zawodów przyszłości. Omówiliśmy też zestaw niezbędnych umiejętności miękkich, które, wraz z twardymi umiejętnościami, stanowić będą nieodzowny element przygotowania dziecka do przyszłego życia zawodowego. Zaprezentowałyśmy naszą misję oraz korzyści jakie chcemy zapewnić - przede wszystkim wyłącznie praktyczne zajęcia i partnerskie relacje.

Uczestnikom przedstawiłyśmy do krytycznej oceny zajęcia w programie Webscy.edu.pl - dzięki temu dzieci miały okazję zarówno do dyskusji między sobą, wyrażania swoich poglądów, ale także do własnej opinii przydatności proponowanych tematów zajęć według zasad konstruktywnego oceniania.

Byłyśmy pod wrażaniem świadomości własnych potrzeb oraz przytaczanych argumentów za wybieranymi tematami zajęć. Przekonałyśmy się również do tego, że plan naszego programu Webscy.edu.pl ściśle jest dopasowany do potrzeb i motywacji dzieci.

Nasze warsztaty pilotażowe miały na celu test koncepcji programu, a dla dzieci były okazją do współpracy w zespole, ćwiczenia umiejętności krytycznego myślenia oraz wyrażania swoich opinii w grupie.
Warsztaty pilotażowe Webscy.edu.pl 29.08.2018

Kolejnym elementem zajęć było twórcze projektowanie postaci Ani i Janka Webskich - naszych bohaterów marki Webscy.edu.pl. Doświadczenie to było doskonałą okazją do ćwiczenia umiejętności design thinking, czyli twórczego myślenia, ale także do pracy w zespołach polegającej na wspólnym wypracowaniu koncepcji, a potem na zespołowej prezentacji efektów swojej pracy na forum grupy.

Na koniec były oczywiście dyplomy oraz ankiety opinii na temat prowadzonych warsztatów. Jesteśmy bardzo zbudowane wszystkimi opiniami dzieci, zarówno tymi pozytywnymi, jak i uwagami w odpowiedzi na pytanie "co mogłybyśmy poprawić?".

Dzięki współpracy z dziećmi na warsztatach pilotażowych, czujemy się dobrze przygotowane do startu programu już 6 października. Obserwujcie nasz profil na facebooku - już wkrótce ruszają zapisy!

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt na adres: info@webscy.edu.pl.

Serdecznie pozdrawiamy,

Monika Kubiak i Dorota Kucharska-Mandes

Zobacz galerię zdjęć z warsztatów pilotażowych w dniach 27 i 29.08.2018.